Alternative

Ne Rapi Ne Mashkullor - Zoti Xhemal Asllan* / Grupi Sazet - Ne Rapi Ne Mashkullor / Valle Kolonjare (Shellac)

18.08.20199

Comments (9)

  1. “Zoti para, ne mbrapa”, Basha sheh mjerimin e njerëzve që iu hoq ndihma ekonomike Lajme, Të fundit. 02/03/, 02/03/ Lulzim Basha ka shkuar të shohë vetë si jetojnë familjet që iu hoq ndihma ekonomike për shkak të sistemit të ri të pikëzimit që po përdor qeveria.
  2. Kryeministri Edi Rama, njëherazi edhe kryetar i PS-së, ka zgjedhur ditën e sotme, kur Presidenti Ilir Meta përballej me Komisionin Hetimor parlamentar për shkarkimin e tij, që të bëjë disa paralajmërime të qarta në drejtim të deputetëve socialist.
  3. Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin! De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise! De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun l” Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  4. Ashtu si ata kanë nevojë për prindërit e për miqtë, edhe ne duhet ta ndiejmë nevojën e Zotit e të të afërmit. Zoti të bën të ndihesh si në shtëpi. Papa nënvizoi më pas, gjestin e fundit të Jezusit, në episodin e djeshëm ungjillor. Duke i thënë Zakeut se do të ndalej në shtëpinë e tij, e bën atë të ndihet i dashur.
  5. Militantët e tij janë dëbuar nga Mogadishu në vitin , por grupi vazhdon të kontrollojë territore të mëdha në disa pjesë të Somalisë. Ambasadori i Somalisë në Kombet e Bashkuara, Abukar Dahir Osman, shprehu keqardhje për vrasjen e ish-ministrit të Jashtëm.
  6. – Poashtu, kjo gjendje e rëndë; larg qoftë e pashpresë, është në Kosovë dhe në viset tjera shqiptare; shto pastaj krizën politike-ushtarake kur Serbia pandërprerë herë me mashtrime, herë me dhunë po vërsulet jo vetëm nga veriu, por ajo po pretendon që, përmes “Zajdenicës” të krijojë në Kosovë një Bosnjë të dytë.
  7. Një i vetëquajtur ‘Zoti i grave’ bën seks katërshe me tre gratë e tij. Paulie, 32 vjeç, për t’u siguruar se secila merr kënaqësinë e mjaftueshme, bën dashuri me secilën për aq sa zgjat një këngë në iPad-in e tij.
  8. Feb 05,  · "Ne të gjithë i kemi dënuar për mëkatin e vet. Ne, disave u kemi dërguar fortunën dhe disa të tjerë i ka goditur zëri i tmerrshëm, ndërsa disa prej tyre i kemi sharruar në tokë; e disa prej tyre i kemi fundosë në ujë. E, Perëndia nuk u ka bërë atyre zullum, por ata vetes i .
  9. Në listën e femrave më seksi në planet është shtuar një emër i ri. Një vajzë me origjinë shqiptare, e cila po “çmend” botën. Këtë herë është faqja ajo që hartoi “Wap Mag” klasifikimin e jashtëzakonshëm të 12 bukurosheve, mes të cilave është edhe Tika Camaj.

Comment here